Nowy Teatrilt meeldiv uudis - tasuta etendus "Üks viibe" Kanuti Gildi SAALIS 28. ja 29. novembril

Meil on meeldiv teid kutsuda Poola teatri tasuta etendusele "Üks viibe" 28. novembril kell 19.30 ja 29. novembril kell 14.00 ja kell 19.30 Kanuti GILDI SAALIS (Pikk 20, Tallinn).

See lavastus räägib viipekeeltest ja kommunikatsioonist.

38. Zürichi teatrifestivali  „Theater Spektakel“ žürii lühikokkuvõte:

"Üks viibe" on viipekeelele keskenduv lavastus.

See on lavastus maailmaga suhtlemisest – suhtlemisest kuuljate maailma ja selle teise, kurtide, maailmaga.

Kuidas toimib kommunikatsioon? Kuidas tekivad, kantakse edasi ning töödeldakse  teadmisi, emotsioone ja kultuuri, üldisemalt. Kui keel on ainus reaalsus, millele meil on ligipääs (“Minu keele piirid on ühtlasi ka minu maailma piirid", ütles kunagi Ludwig Wittgenstein), siis mida võiksime õppida kurtide keelelt. Millised kogemused suhtlemisel on universaalsed ja millised ainuomased vaid viipekeelele? Kuidas on kujunenud nii, et ühelgi minu sõbral ei ole ühtegi kurti sõpra?

Näitena võib tuua mõned truismid  ameerika kontseptualisti  Jenny Holzer “Truismide kogumikust”. Need üldtuntud tõed tunduvad lihtsamast lihtsamad sinnamaani, kui asetada need viipekeele konteksti:

Kuula, mida su keha räägib.
Inimesed, kes ei kasuta töö tegemiseks käsi, on parasiidid.
Sõnad kipuvad olema ebapiisavad.
Kirjeldus on tähtsam kui metafoor.
Abstraktsioon on üks dekadentsi liike.
Oled vastutav ümbritsevale tähenduse loomise eest.

"Lavastus üritab leida vastuseid küsimusele, kuidas ühiskonnana liikmetena suhtume teineteisesse ning “teistsugusesse”. Jääb mulje, et tegemist on olulise küsimusega, eriti kaasaja kontekstis, kuna lavastuses käsitletakse keelt, kommunikatsiooni, tõrjutust ja integratsiooni ilma kindla geograafilise, rassilise või religioosse kontekstita."

Palun tutvuge kindlasti https://saal.ee/et/performance/5454 (https://saal.ee/et/performance/5454)-ga ja videoreklaamiga  https://vimeo.com/289230951 (https://vimeo.com/289230951).

NB! Kuna etendused on tasuta, siis palume publikul võimalusel eelnevalt registreerida, mis päeval ja kellaajal on soov tulla, siis on meil ülevaade, kui palju inimesi tulemas on.

Registreerida saab SIIT: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdwKa9y30r2WkkLtfx3X9w6LFtLXhz7rIdPrA20y_SpP-9d8w/viewform (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdwKa9y30r2WkkLtfx3X9w6LFtLXhz7rIdPrA20y_SpP-9d8w/viewform)

Palun levitage meeldivat infot kõigile!

Üks viibe

 Reklaamiplakati link: faili ikoon OneGesture_reklaamplakat.pdf