1. aprillil 2014. aastal täitub Eesti Kurtide Liidu endisel esimehel Volli Pärnlal 70. eluaasta

(http://ead.ee/#" onClick=)
Volli Pärnla 70 (pildistatud 1.06.2012)

Volli Pärnla 70 (pildistatud 1.06.2012)
Heidame lühikese tagasipilgu vanahärra Volli Pärnla teguderikkasse eluloosse.

Volli Pärnla sündis 1. aprillil 1944. aastal Pärnumaal. Esimesed 4 klassi möödusid Tuule algkoolis, siis tuli 5. klass, aga juba teises koolis – Tali koolis. Kuid selles koolis õppimise aeg jäi tema jaoks lühikeseks, sest tuli raske haigus – meningiit – vahele, mille ravi tagajärjel Volli kurdistus täielikult.

!957. - 1960. aastatel õppis Volli Tartu Kuulmishäiretega Laste Internaatkoolis. Pärast seda sai proovitud maaparanduse tööd kodukülas. Siis läks Volli ema soovitusel EKÜ (Eesti NSV Kurtide Ühingu) Tartu Tootmisettevõttesse mööbelsepa ametit õppima ja 2 aastase töötamise järel omistas 4. kategooria mööbelsepa kutse. Töökohaks sai Tartu Pimedate Ettevõte, kus Volli töötas kuni 1968. aastani.

Siis sai energiline noormees tööd EKÜ Tartu Klubis spordiinstruktorina, lühiajaliselt klubi juhatajana.  Seejärel sai Volli ametinimetuseks EKÜ Tartu territoriaalosakonna  spordiinstruktor. Volli osales aktiivselt ka isetegevuses ja korraldas erinevate tasemete spordivõistlusi.  Tema sporditarvete ladu oli alati eeskujulikus korras ja alati oli teada, kus mingi spordivahend asub.

1975. aastal kutsus EKÜ tollane president Mihkel Migasto Volli tööle Tallinnasse Keskjuhatusesse vabariiklikuks vanemspordiinstruktoriks. Tartlastel oli väga kahju, et toreda huumorimeelega ja kõikjal häid suhteid luua osanud noormees ülikoolilinna tolmu jalgadelt pühkis. Kuid ka tollal viisid mitmete hakkajamate inimeste teed pealinna. Peaaegu paarkümmend aastat oli Volli Pärnla EKÜ süsteemis sporditegevuse eestvedajaks.

1993. aastal valiti Volli Pärnla Eesti Kurtide Liidu juhatuse esimeheks. Eesti iseseisvumise esimestel aastatel tuli paljude raskustega järjest rinda pista, kuid Volli töötas selles ametis kogu hingega.

Aastast 2008 teisest poolest peab Volli Pärnla pensionipõlve. Vollil on kena majapidamine ja suur aed, mille eest Volli oskuslikult hoolitseb. Õunarikkal aastal kärutab ta kotte punapõsksete õuntega kõigile oma headele tuttavatele. Ja külalisi võtab Volli alati avasüli vastu koos oma hästi toidetud ja enesekindla kiisuga.

Aga Volli Pärnla on kurtide liidu ruumidesse alati väga oodatud!  Nii et, kallis Volli, astu meie juurde sagedamini sisse, sinu nõuanded ja pikaajalised kogemused on meile teretulnud!

Eesti Kurtide Liit koos perega soovib sulle, Volli Pärnla, austatud pikaajaline esimees, tugevat tervist, vastupidavust ja palju toredaid kokkusaamisi sõprade ringis!

EKL juhatus ja kogu meie liidu pere