Kurtide talent kunsti- ja kultuurifestivalil, rehabilitatsiooni toetamine

Eesti Kurtide Liidu korraldatud VII Euroopa kurtide kunsti- ja kultuurifestival ”Salvia” toimus Tallinnas 2012. aasta augustis.

Briti saatkond, Briti Nõukogu ja Briti-Eesti Kaubanduskoda toetasid nädalapikkust festivali, kus näidati komöödia-, tantsu- ja draamaetendusi. Festivalil esinesid parimad kurtide teatritrupid üle maailma ja see toimus samal kuul Londoni paraolümpiamängudega.

Teiste hulgas esinesid teatritrupid Lätist, Leedust, Sloveeniast, Saksamaalt, Horvaatiast, Hispaaniast, Eestist, Ungarist ja Hong Kongist. Ühendkuningriiki esindas Vene teatris video-, muusika- ja tantsuetendusega Signdance Collective, mis asutati 1987. aastal ja on arenenud võimsaks kurtide ja puuetega inimeste eest seisjaks. Signdance Collective esines hiljuti Londoni kultuuriolümpiaadil ja festivalil juhtisid nad ka viipetantsu töötuba, mis toimus Eesti Kurtide Liidus.

Briti saatkond korraldas festivali raames vastuvõtu, kus Briti-Eesti kaubanduskoda teatas oma toetusest MTÜ Audierele. Eraldatakse toetus Eesti meditsiinitudengile, kes soovib õppida Manchesteri Ülikooli audioloogia magistratuuris. Tudeng pöördub Eestisse tagasi kvalifitseeritud audioloogina. Õpe Manchesteri Ülikoolis kestab kaks aastat ja Briti-Eesti kaubanduskoda katab suure osa esimese aasta õppemaksust. MTÜ Audiere otsib toetust teiseks aastaks. Lisainfot audioloogiks õppimise kohta saab Briti-Eesti kaubanduskojast http://www.becc.ee/en/ (http://ead.ee/378648).

Briti saatkond: http://ukinestonia.fco.gov.uk/en/news/?view=News&id=799488182 (http://ead.ee/378649)
Briti Nõukogu uudis "Salvia" festivali kohta: http://www.britishcouncil.ee/celebrating-deaf-art-and-culture-in-tallinn (http://ead.ee/378650)