Lühiülevaade kurtide päevast

25. septembri üritus viidi edukalt läbi tänu aktiivsetele meeskonna koostööpartneritele, vabatahtlikele kurtidele, päikesepaistelisele ilmale ja toetajatele.

Kurtide päeva auks toimus tantsuline rongkäik Paks Margareeta juurest Vabaduse väljakuni. Inimestel olid valged kindad käes ja sinised riided seljas. Nad voolasid läbi vanalinna nagu helitud lained. Rongkäigu ajal tutvustasime osalejatele kurtide varasemaid asutusi ja kodukirikuid ning lehvitasime valgetes kinnastes kätega Tallinna ja Eesti elanikele ja turistidele, kel oli meeldiv ja positiivne elamus.

Vabaduse väljakul esitati kurtide kõnesid ja etteasteid väga kaunilt ja sümpaatselt, kuid planeeritud üks tund venis kaheks tunniks. Väikelaste esinemisele tulid mõned lapsed, kellel polnud aega harjutamas käia. Üks väike laps ootas juba alates eelmisest aastast, et saaks jälle esineda. Tallinna kultuuripealinna 2011 programmi projektijuht Liina Guiter andis ülevaate kultuuripealinnast.

Kurtide päeva sündmusi jäädvustati meedias rohkem kui eelmistel aastatel. Ettevalmistusi ürituse läbiviimiseks tegime juba juunikuus, kuid see võttis palju aega. Enne üritust õpetati väikelastele, õpilastele ja noortele, kuidas etteasteid teha; kujundati ja trükiti plakateid ja loosung; muretseti avaliku ürituse load, turvaplaan; osteti vajalikke asju ürituse jaoks.

Tagasiside oli positiivsem kui eelmistel aastatel. Paljud inimesed kiitsid üritust. Kiideti ka kaunist teemat ja plakatit.

Üks väike kurt kolmeaastane tüdruk ootab juba järgmist kurtide päeva, et saaks ka esineda. Kuuljad said üritusel viipekeelt õppida. Ka nemad ootavad juba järgmist võimalust huvitavaid kurtide etteasteid vaadata.