Puuetega inimeste esindajad kohtusid EV presidendi Toomas-Hendrik Ilvesega

Originaalartikkel presidendi kantselei avalike suhete osakonnast:

Vabariigi President kohtus puudega inimeste organisatsioonide juhtidega
28.02.2007

Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna Kadriorus puudega inimeste organisatsioonide
juhtidega, kes tutvustasid riigipeale erivajadustega kaaskodanike igapäevase toimetuleku ja eneseteostusega seotud probleeme.

Kohtumisel käsitleti laia küsimuste ringi, sealhulgas näiteks Eesti Vabariigi Põhiseaduse sätet, mille järgi on puuetega inimesed riigi ja omavalitsuste erilise hoole all. Organisatsioonide esindajate hinnangul on erivajadustega inimeste olukord Eestis aasta-aastalt küll paranenud, kuid läbimurre võrdsete võimaluste loomisel kõigile kaaskodanikele on siiski veel saavutamata.

Eraldi leidsid märkimist puuetega inimeste võimalused saada kvaliteetset haridust ja tööd, samuti kasutada ühistransporti ja oma õigusi pääseda takistusteta ligi riigi- ja kohaliku võimu asutustele.

President Ilvese sõnul tuleb Eestil oma seadusloomes, eriti aga seaduste täitmises järgida Euroopa Liidu
ja USA eeskuju, kus pööratakse erivajadustega inimestele suurt tähelepanu. "Iga inimene on oluline. Tunnustan Eesti Puuetega Inimeste Koda, kõiki liikumisi ja organisatsioone tehtud töö eest ning püüan oma tegevusega juhtida kaaskondsete tähelepanu teie vajadustele ja probleemidele."

Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 28. veebruaril 2007

Presidendi fotoalbumis on ka pilte: http://www.president.ee/et/ametitegevus/fotoalbum.php?pa=121041 (http://ead.ee/375377)